Skip to content

Den store pengedagen i Construction City

Construction City inviterer til

Den store pengedagen i Construction City

Arrangementet foregår 14. oktober, kl. 08:30 – 14:00

Er du en oppstarts- eller skaleringsbedrift, eller kanskje en bedrift som er på jakt etter kapital? Da er dette arrangementet perfekt for deg!

Bli med på en inspirerende dag hvor du får verdifulle innspill til finansieringsstrategier for din bedrift og innovasjon. Vi har samlet eksperter fra OBOS ventures, DnB, Stiftelsen Teknologiformidling, Innovasjon Norge, Handelens Miljøfond, DOGA, Forskningsrådet og andre, som vil dele sin kunnskap og erfaring.

Etter lunsj får du muligheten til en-til-en samtaler med innlederne og kompetansemeglere som kan veilede deg gjennom ulike støtteordninger.

Dette er en unik sjanse til å få skreddersydd rådgivning og nettverke med andre i bransjen.

Arrangementet er satt i stand av DnB og Oslo kommune i samarbeid. Ikke gå glipp av denne muligheten til å styrke din bedrifts fremtid!

Program

Klokken Tema Innleder 
08:30 Kaffe, registrering og mingling.    
09:00 Velkommen og litt om dagen Sigrid Høisveen Ulekleiv 
09:10 Næringsutvikling i Oslo kommune Næringssjef Øyvind Såtvedt 
09:15 Hovinbyen sirkulære Oslo, muligheter og utfordringer   Elin Schenken Halvorsen 
09:20 DnB – “triangelet” hvor alle skal samarbeide. Bank, privat, offentlig Steffen Pringle Lie 
Finansieringsstrategi (pølsebod før luftslott) 
09:30 Kapitalreisen – Over Easy Solar Et bedriftseksempel  Trygve Mongstad  
09:40 1-2-3 i Finansieringsstrategi Kristianne Paaschke, Innovasjon Norge 
09:50 Smart Oslo ordningen  Thomas Bergøy Johansen, Oslo kommune 
Privat kapitaltilgang i ulike faser 
10:00 Obos Venture Henning Lunde 
10:15 DnB Ventures Anders Østvik 
10:25 Stiftelsen Teknologiformidling Ingrid Gjerdene, daglig leder 
10:35 Handelens Miljøfond Sjur Kvifte 
 PAUSE  
Avlastning fra offentlige støtteordninger 
10:55 Det grønne skiftet, sirkulærøkonomi, innovasjonskontrakter Øyvind Enstad Haga, Innovasjon Norge 
11:05 Sirkulær økonomi, det grønne skiftet, bygg&anlegg, Skattefunn m.m. Arthur Almestad, Forskningsrådet 
11:20 Innovasjonsråd, forprosjekt og soft funding – kompetansemeglerne Trine   
11:30 DOGA, Design og Arkitektur Norge Anne Elisabeth Bull/Marianne Lind 
11:40 Avslutning plenum og info 1:1 møter   
LUNSJ 
12:00 1:1-møter  
1:1 samtaler starter. Stå bord. Hver samtale inntil 10 minutter. Se egen oversikt  
14:00 SLUTT på Den store pengedagen  

Praktisk informasjon

Gratis å delta. Begrenset antall plasser.  

Kollektiv transport

Construction City er i gangavstand til et rikt kollektivtilbud som blant annet inkluderer Økern T, Ulvenkrysset og Ulven Torg. Her er det gode bussforbindelser med hyppige avganger, og på Økern T er det to ulike T-banelinjer. Nærmeste bussholdeplass er Ulven Torg som har en gangavstand på kun to minutter. 

Det er også flere gode og trygge sykkelstier som leder til Construction City – det gjør det enkelt å komme seg til og fra arbeidsplassen på en miljøvennlig måte.

Parkering

Parkeringshus

Construction City har flere parkeringsplan fordelt på bygget, med både korttids- og langtidsparkering for ansatte og besøkende. Alle parkeringsområder har direkte adkomst til bygget og er utstyrt med ladestasjoner for elbil. Sanntidsinformasjon viser hvor det er ledige plasser – slik at du enkelt finner parkering når du kommer.