Skip to content

Samspill i praksis: erfaring fra Construction City prosjektet

Construction City Cluster inviterer til

Samspill i praksis: erfaring fra Construction City prosjektet

Samspillet i Construction City-prosjektet har satt en ny standard i bransjen. Nå deler vi erfaringer og beste praksis i en rapport utviklet sammen med SINTEF – lansering 10. mars.

Construction City-prosjektet på Ulven er et av Norges største byggeprosjekter og et eksempel på hvordan godt samspill skaper gode resultater. Prosjektet har hatt høye ambisjoner og leverte med 0 feil, sterk HMS og innenfor målsetningene. Over 6 500 personer og 1,3 millioner timeverk har bidratt til å realisere bygget på 104 000 m².

Nå deler vi erfaringene i en rapport utviklet sammen med Sintef – med viktige suksessfaktorer og anbefalinger for samspill i praksis til hele bygg- og anleggsbransjen. Lansering av rapporten den 6. mars på Construction City. 

Har du spørsmål? Ta kontakt med oss på post@constructioncity.no

Program:

08:30–09:00 Velkommen og mingling

09:00–09:30 Presentasjon av rapporten: «Samspill i praksis: erfaring fra Construction City prosjektet» v/ Vegard Knotten, SINTEF

09:30–10:15 Panel­samtale med nøkkelaktører fra Construction City-prosjektet

10:15–10:30 Q&A 

Praktisk informasjon

StedConstruction City
Standardveien 1
Tid10. mars 2026
fra kl. 08.30 til 10.30
HvemArrangementet er gratis for medlemmer, og kr. 1000 for ikke-medlemmer. Les mer om medlemskap her!
SpørsmålKontakt: alessia.bellini@constructioncity.no

Mer informasjon om programmet kommer.

Kollektiv transport

Construction City er i gangavstand til et rikt kollektivtilbud som blant annet inkluderer Økern T, Ulvenkrysset og Ulven Torg. Her er det gode bussforbindelser med hyppige avganger, og på Økern T er det to ulike T-banelinjer. Nærmeste bussholdeplass er Ulven Torg som har en gangavstand på kun to minutter. 

Det er også flere gode og trygge sykkelstier som leder til Construction City – det gjør det enkelt å komme seg til og fra arbeidsplassen på en miljøvennlig måte.

Parkering

Construction City har flere parkeringsplan fordelt på bygget, med både korttids- og langtidsparkering for ansatte og besøkende. Alle parkeringsområder har direkte adkomst til bygget og er utstyrt med ladestasjoner for elbil. Sanntidsinformasjon viser hvor det er ledige plasser – slik at du enkelt finner parkering når du kommer.

Nyhetsbrev

Hold deg oppdatert på det siste fra Construction City!