Skip to content

Vann i Viken: Hvordan skape nye løsninger for overvannshåndtering i Viken?

Construction City Cluster inviterer til

Vann i Viken workshop

Et nytt prosjekt skal løfte en felles logistikkplanlegging gjennom hele livsløp.

Bli med i nye prosjekter om håndtering av overvann!

Oslofjorden er hardt preget av klimaendringer, mye overvann og forurensning. Det er et økende behov for konkrete tiltak og handlinger for å begrense konsekvensene, og kommuner som ligger langs Oslofjorden sitter med en del av løsningen.  

Utfordringene angripes gjennom prosjektet Vann i Viken, som er et tre-års prosjekt bevilget av Viken Fylkeskommune. I prosjektet skal klyngene skape konkrete samarbeidsprosjekter i et samspill mellom vann- og byggenæringene.  

Vil du være med til å skape nye innovative løsninger for å begrense konsekvensene av klimaendringene i Oslofjordregionen? Vi søker personer og organisasjoner, som ønsker å bidra til utviklingen og som ønsker å bidra til næringsutvikling i Viken Fylkeskommune. 

Hold av datoen!

Den 24. september inviterer vi bransjen til en felles workshop for å finne nye løsninger i fellesskap!

Hva er Vann i Viken?

Vann i Viken er et felles prosjekt mellom Construction City Cluster og Norwegian Water Cluster. Formålet er å skape nye prosjekter i spenningsfeltet mellom vann- og byggenæringen.

Klyngene inviterer til åpne workshops, hvor prosjektideer fra norske bedrifter vil bli presentert og du har mulighet for å bidra til løsningene.

Prosjektet har fått midler fra Viken fylkeskommune og prosjektperioden er fra 1. februar 2024 til 1. februar 2027.

Praktisk informasjon

StedInformasjon oppdateres
Tid24. september 2025
Tidspunkt opdateres
Hvem*Alle er velkomne
SpørsmålKontakt: niklas.pedersen@constructioncity.no

Mer informasjon om programmet kommer.

Nyhetsbrev

Hold deg oppdatert på det siste fra Construction City!