Vann i Viken: Sammen skaper vi løsninger for fremtidens overvann

Construction City Cluster inviterer til
Workshop: Skap framtidens overvannsløsninger
Sammen finner vi løsningene på framtidens overvannsutfordringer.
Delta på workshop i Vann i Viken 26. mars!
I slutten av mars 2026 inviterer Construction City Cluster og Norwegian Water Cluster til en ny workshop i prosjektet Vann i Viken. Her samler vi kommuner, næringsliv og fagmiljøer som ønsker å lære av hverandre og utforske bedre måter å håndtere overvann på i eksisterte områder.
Workshopen bygger videre på innsiktene vi har fått i prosjektet så langt, og blir nok en anledning til å møtes på tvers av sektorer. Målet er å fortsette samtalen om hvordan vi kan utvikle gode prosesser, samarbeidsformer og løsninger som styrker klimatilpasning i regionen.
Arrangementet er åpent for medlemmer av Construction City Cluster og Norwegian Water Cluster, samt andre som jobber med overvann og klimatilpasning.
Mer informasjon og program kommer fortløpende
Program
Mer informasjon om programmet kommer.
Hva er Vann i Viken?
Vann i Viken er et felles prosjekt mellom Construction City Cluster og Norwegian Water Cluster. Formålet er å skape nye prosjekter i spenningsfeltet mellom vann- og byggenæringen.
Klyngene inviterer til åpne workshops, hvor prosjektideer fra norske bedrifter vil bli presentert og du har mulighet for å bidra til løsningene.
Prosjektet har fått midler fra Viken fylkeskommune og prosjektperioden er fra 1. februar 2024 til 1. februar 2027.

Praktisk informasjon
| Sted | Verkstedet, Construction City Standardveien 1, 0581 Oslo |
| Tid | 26. mars 2026 09:00-15:00 |
| Hvem | *Alle er velkomne |
| Spørsmål | Kontakt: niklas.pedersen@constructioncity.no |



